Bzyki z pucharem, MKS szósty i ósmy

W sobotę 19 marca odbył się turniej żaków o Puchar Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. Oprócz dwóch zespołów gospodarzy - MKS Trzemeszno były to: Unia Janikowo, Chrobry Gniezno, Stella Luboń, PAP Bzyki Żnin, Piast Łubowo, DAP Mały Piłkarz Inowrocław, DAP Toruń oraz Pogoń Mogilno.

W grupie A, poza zespołem Bzyków Żnin, którzy potknęli się tylko w jednym meczu notując remis z drużyną DAP Mały Piłkarz Inowrocław trwała pasjonująca walka o awans z grupy. Doskonałą sytuację do awansu zmarnowali trzemesznianie, którym wystarczyło zwycięstwo w ostatnim meczu z drużyną Stelli Luboń, która do tej pory nie zdobyła choćby punktu. Ostatecznie w tym meczu padł remis i z tego prezentu skorzystali inowrocławianie, którzy obok Byzków znaleźli się w półfinale.

Grupa B miała dwóch faworytów. Najlepiej poradzili sobie zawodnicy Chrobrego Gniezno, którzy awansowali z pierwszego miejsca. Drugie miejsce w grupie przypadło natomiast drużynie DAP Toruń. Ci drudzy jednak zanotowali słaby początek i dopiero w końcowej fazie pokazali pełnię swoich możliwości.

Półfinały były bardzo wyrównane. Ostatecznie awans do finału uzyskały drużyny Bzyków Żnin oraz Chrobrego Gniezna, jednak ci drudzy dokonali tego dopiero po rzutach karnych. W meczu o trzecie miejsce swój najlepszy mecz w turnieju rozegrali piłkarze DAP-u Toruń pokonując DAP Mały Piłkarz Inowrocław. W finale po bezbramkowym remisie potrzebne były kolejne rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy ze Żnina, którzy zapewnili sobie I miejsce.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli zawodnikom sekretarz gminy Trzemeszno Edyta Kubiak, która zastępowała burmistrza oraz prezes MKS Trzemeszno Sławomir Kupś. Wyłoniono także trzech najlepszych zawodników indywidualnie. Najlepszym bramkarzem uznano Marcela Śmigielskiego z DAP Mały Piłkarz Inowrocław, królem strzelców został zawodnik DAP Toruń - Jakub Sławkowski, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Igor Purol z Chrobrego Gniezno.

Wybrano także najlepszego zawodnika z każdej drużyny. Byli to:

Unia Janikowo - Jakub Wołodko
Chrobry Gniezno - Kuba Bonkowski
Stella Luboń - Jan Kosik
PAP Bzyki Żnin - Oliwier Kubicki
Piast Łubowo - Filip Sobczak
DAP Mały Piłkarz Inowrocław - Norbert Woźniak
DAP Toruń - Jakub Sławkowski
Pogoń Mogilno - Filip Brauer
MKS I Trzemeszno - Mateusz Dziel
MKS II Trzemeszno - Piotr Olszewski

Organizatorzy chcieliby także podziękować rodzicom oraz osobom dobrej woli, którzy bardzo mocno wsparli organizację turnieju.

Wyniki meczów MKS Trzemeszno:

MKS I - Piast Łubowo 1:0 (bramka dla MKS: Oskar Kolberg);
MKS II - Chrobry Gniezno 0:2;
MKS I - DAP Mały Piłkarz Inowrocław 1:1 (Kamil Łukomski);
MKS II - Unia Janikowo 1:2 (Eryk Wilkowski);
PAP Bzyki Żnin - MKS I 2:0;
Pogoń Mogilno - MKS II 0:2 (Adrian Ziemba, Eryk Wilkowski);
Stella Luboń - MKS I 2:2 (Jakub Filipiak, Kamil Łukomski);
DAP Toruń - MKS II 2:0;
Półfinał (5-8): MKS I - MKS II 1:0 (Mikołaj Górny);
Mecz o 7 miejsce: Piast Łubowo - MKS II 1:0;
Mecz o 5 miejsce: Unia Janikowo - MKS I 1:0;

Wszystkie wyniki znajdują się w zakładce turnieju.

Końcowa kolejność turnieju:

1. PAP Bzyki Żnin
2. Chrobry Gniezno
3. DAP Toruń
4. DAP Mały Piłkarz Inowrocław
5. Unia Janikowo
6. MKS I Trzemeszno
7. Piast Łubowo
8. MKS II Trzemeszno
9. Pogoń Mogilno
10. Stella Luboń

Składy MKS Trzemeszno:

MKS I: Szymon Kubasik, Mateusz Dziel, Jakub Pielichowski, Jakub Filipiak, Mikołaj Górny, Nikodem Bruk, Kamil Łukomski, Oskar Kolberg, Dominik Radomski, Aleksander Jatczak, Filip Baran, Adrian Fabianek;

MKS II: Szymon Pietras, Wiktor Borzymowski, Aleksander Babyn, Jakub Kubiak, Wojciech Walter, Dominik Walczak, Adrian Ziemba, Jakub Górny, Eryk Wilkowski, Bartosz Kubiak, Piotr Olszewski, Filip Dziel; trener: Bartosz Górny