Dobre występy żaków w naszych turniejach

Dobre występy żaków w naszych turniejach

3 i 24 lutego odbyły się turnieje żaków, odpowiednio roczników 2010 i 2009 o Puchar Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego. W obu z nich nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując drugie oraz pierwsze miejsce. Poniżej relacje z obu turniejów:

Rocznik 2010:

W dniu 03-lutego 2018 r. w hali OSiR w Trzemesznie odbył się turniej w piłce nożnej halowej żaków rocznik 2010 o Puchar Burmistrza Trzemeszna organizowany przez MKS Trzemeszno. W turnieju udział wzięło osiem zespołów, tj. dwie drużyny MKS Trzemeszno i sześć zaproszonych drużyn, tj. "Zootechnik/Fala" Kołuda Wielka, "Noteć" Gębice, "Bzyki" Żnin, "Polonia" Bydgoszcz, "Olimp" Strzelno i "Spójnia" Białe Błota. Dobrze spisały się oba zespoły z Trzemeszna. Pierwszy zespół MKS-u pomimo, iż nie przegrał żadnego meczu (pięć wygranych i dwa remisy) uzbierał 17 pkt i zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Wygrana z triumfatorem turnieju, drużyną "Spójni" Białe Błota, była ich jedyną porażką, a sześć wygranych dały im 18 pkt i Puchar Burmistrza Trzemeszna pojechał do Białych Błót. Drugi zespół MKS-u składał się głównie z zawodników, którzy po raz pierwszy w swoim życiu brali udział w jakimkolwiek turnieju ogólnopolskim. Spisali się bardzo dobrze wygrywając trzy mecze i cztery przegrane co dało im piąte miejsce w turnieju z 9 pkt.

Wyniki zespołów MKS Trzemeszno:

MKS I - Zootechnik/Fala 6 : 0
MKS II - Olimp Strzelno 0 : 2
MKS I - Bzyki Żnin 6 : 0
MKS II - Spójnia Białe Błota 0 : 3
MKS I - Olimp Strzelno 2 : 2
MKS II - Noteć Gębice 1 : 0
MKS I - Polonia Bydgoszcz 2 : 2
MKS II - Bzyki Żnin 3 : 2
MKS I - Spójnia Białe Błota 3 : 0
MKS II - Polonia Bydgoszcz 0 : 3
MKS I - MKS II 6 : 0
MKS II - MKS I 0 : 6
MKS I - Noteć Gębice 10 : 0
MKS II - Zootechnik/Fala 1 : 0

Końcowa klasyfikacja:

1. Spójnia Białe Błota.
2. MKS I Trzemeszno.
3. Olimp Strzelno.
4. Polonia Bydgoszcz.
5. MKS II Trzemeszno.
6. Bzyki Żnin.
7. Noteć Gębice.
8. Zootechnik/Fala Kołuda Wielka.

Składy drużyn MKS-u Trzemeszno i strzelcy bramek.

MKS I: Jan Wasiłowski (br), Jakub Górny - 3 bramki, Patryk Oleksy - 10 bramek, Gabriel Dalewski - 8 bramek, Igor Średziński - 7 bramek, Szymon Sulicki - 4 bramki, Alan Janik - 1 bramka, Szymon Kocierz - 1 bramka i Gabriel Michalak.

MKS II: Wiktor Laskowski (br), Gabriela Szymańska, Szymon Kamiński - 3 bramki, Piotr Grześkowiak, Kacper Józefiak, Kacper Antas, Bartłomiej Antas - 1 bramka, Ksawier Górzyński - 1 bramka, Filip Szczepankiewicz i Szymon Płużyński.

Trenerem obu zespołów był: Jacek Siwa.

Rocznik 2009:

W dniu 24-lutego 2018 r. MKS Trzemeszno był organizatorem turnieju halowego w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Trzemeszna w kategorii żaków rocznik 2009 i młodsi, który odbył się w hali OSiR w Trzemesznie. Uczestniczyło 8 zespołów, 4 z woj. wielkopolskiego: MKS Trzemeszno, "Mieszko" Gniezno, "Chrobry" Gniezno i Szkoła Futbolu Gniezno oraz 4 z woj. kujawsko-pomorskiego: "Pogoń" Mogilno, "Olimp" Strzelno, "Bzyki" Żnin i Juventus Academy Bydgoszcz. Poziom rozgrywanych meczów był bardzo wysoki. Grano systemem "każdy z każdym", więc każda drużyna mogła się wykazać w siedmiu meczach. Nasz zespół nie był zbyt gościnny dla rywali, gdyż wygrał cały turniej. Odnieśliśmy pięć zwycięstw, tj. pokonaliśmy "Pogoń" Mogilno 3 : 0, "Olimp" Strzelno 1 : 0, Juventus Academy Bydgoszcz 1 : 0, "Bzyki" Żnin 4 : 0 i Szkołę Futbolu Gniezno 2 : 0, jeden remis 2 : 2 z "Chrobrym" Gniezno i ponieśliśmy jedną porażkę 2 : 3 z "Mieszkiem" Gniezno. W końcowej tabeli mieliśmy tyle samo 16 punktów co drugi w tabeli zespół Juventus Academy Bydgoszcz, a że w bezpośrednim pojedynku MKS wygrał 1 : 0, to my zostaliśmy zdobywcami Pucharu Burmistrza Trzemeszna. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna "Mieszka" Gniezno z 14 pkt. Dalsza kolejność turnieju: 4 miejsce - "Pogoń" Mogilno, 5. Szkoła Futbolu Gniezno, 6. "Chrobry" Gniezno, 7. "Olimp" Strzelno i 8. "Bzyki" Żnin.

Indywidualne statuetki zdobyli: najlepszego bramkarza - Kornel Kaźmierczak z "Mieszka" Gniezno, króla strzelców - Igor Obrzanowski z Juventus Academy Bydgoszcz, a najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik MKS-u Jakub Choniej.

Nasza drużyna zdobyła łącznie 15 bramek, których strzelcami byli: Jakub Choniej i Dominik Michalik po 5, Antoni Hadrich i Kacper Pawełczak po 2 i Klaudiusz Jakubiak - 1.

Turniej dla naszej drużyny był bardzo udany pomimo niepowodzenia już w pierwszym meczu przegranym 2 : 3 z " Mieszkiem". W kolejnych meczach chłopcy grali bardzo ambitnie narzucając przeciwnikom swój agresywny styl gry, co przełożyło się na pięć zwycięstw bez straty bramki i jeden remis, ale do ostatnich meczów musieliśmy drżeć o końcowy sukces. Spotkania ułożyły się jednak po naszej myśli i to chłopcy z MKS-u cieszyli się ze zwycięstwa.

Puchary, medale, dyplomy i indywidualne statuetki wręczali Burmistrz Trzemeszna - Krzysztof Dereziński, Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie - Krzysztof Kaczmarek i wiceprezes MKS Trzemeszno - Edmund Łukomski.

Podziękowano Panu Dariuszowi Pawełczakowi przedstawicielowi firmy IZOTRANS w Trzemesznie za zakup kompletu strojów dla żaków MKS-u i Panu Burmistrzowi Trzemeszna Krzysztofowi Derezińskiemu za współpracę przy organizacji i aktywny udział w cyklu kilku turniejów halowych MKS Trzemeszno w różnych kategoriach wiekowych.

Skład MKS Trzemeszno rocznik 2009: Filip Surdyk (br), Franciszek Buzała, Jakub Choniej, Antoni Hadrich, Fabian Morzyński, Dominik Michalik, Kacper Pawełczak, Oliwier Liberkowski, Klaudiusz Jakubiak, Dominik Woźniak i Eryk Skokun. Trener: Jacek Siwa.

Relacja: Jacek Siwa

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości