Drużyny MKS-u rozpoczynają wiosnę

W Wielki Czwartek 24 marca zespoły trampkarzy i młodzików MKS Trzemeszno rozpoczną rundę wiosenną rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że trampkarze jesienią uzyskali awans i zagrają w I lidze okręgowej. W niej rywalizować będą z drużynami Jaroty Jarocin, Nielby Wągrowiec, Błękitnych Wronki, Lecha Poznań, Warty Poznań, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Canarinhos Skórzewo. W pierwszym meczu nasz zespół podejmować będzie o godzinie 11:00 na stadionie miejskim w Trzemesznie poznańskiego Lecha.

W ten sam dzień na stadionie miejskim młodzicy podejmować będą o 14:30 drużynę Stelli Luboń. Zespół młodzików dzięki dobrej postawie na jesień zagra natomiast w II lidze okręgowej. Jest jednak o co walczyć, gdyż cztery najlepsze drużyny uzyskają awans do I ligi. Oprócz drużyny z Lubonia nasi zawodnicy mierzyć się będą z Koziołkiem Poznań, Chrobrym Poznań, Akademią Kreatywnego Futbolu Poznań, UKS I Śrem, Błękitnymi Owińska oraz Sucharami Suchy Las.

Nieco później, bo w sobotę 2 kwietnia swoje zmagania rozpoczną orlicy. Zagrają oni w III lidze okręgowej orlików i w pierwszym meczu podejmować będą o 11:00 na trzemeszeńskim orliku drużynę Mieszka II Gniezno. Oprócz gnieźnian rywalami podopiecznych Jacka Siwy będą zespoły Pelikana Niechanowo, Szkoły Futbolu Gniezno oraz 1922 Lechii Kostrzyn.

Pierwszy raz do rozgrywek ligowych przystąpią za to żaki z rocznika 2007 i młodszych. Z racji swojego debiutu przydzieleni zostali oni do IV ligi okręgowej i zmierzą się z czterema rywalami: Kotwicą Kórnik, Piastem Kobylnica, Liderem Swarzędz oraz Gromem Plewiska. Warto tutaj podkreślić, że w kategorii żaków zmagania toczone są w formie turniejów, podczas których wszystkie zespoły grają ze sobą systemem "każdy z każdym". Każdy zespół raz jest gospodarzem takiego turnieju. Pierwszy turniej, a zarazem debiut naszych młodych piłkarzy odbędzie się w sobotę 9 kwietnia w Kobylnicy. Trzemesznianie gospodarzem turnieju będą natomiast w drugiej kolejce, a więc w sobotę 23 kwietnia. Rywalizacja toczyć się będzie na trzemeszeńskim orliku.

Wszystkim naszym zespołom życzymy sukcesów oraz szczęścia na boisku.