Jakub Górny wygrywa plebiscyt

Zakończony został VII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca-Juniora Gminy Trzemeszno organizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemeszno oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Trzemesznie. Rywalizowali w nim zawodnicy do 18-ego roku życia. W tej edycji przez swoich trenerów zgłoszonych zostało 25 zawodników z klubów i szkół z terenu gminy Trzemeszno.

Głosowanie trwało od 1 grudnia 2018 roku do 7 stycznia 2019 roku, a podsumowanie plebiscytu nastąpiło w piątek 25 stycznia podczas Balu Sportowca, który odbył się w Gościńcu "Liliowy Staw" w Małachowie Złych Miejsc koło Witkowa. W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie szkół z terenu gminy Trzemeszno.

Zanim ogłoszono laureatów podziękowano również sponsorom, którzy przyczynili się do funkcjonowania klubu w ubiegłym roku. Pamiątkowe koszulki z własnym nazwiskiem otrzymali więc burmistrz Trzemeszna – Krzysztof Dereziński, właściciel firmy Witex – Wit Długokęcki oraz właściciel firmy KaPi – Karol Koziński.

Ostatecznie Najpopularniejszym Sportowcem-Juniorem Gminy Trzemeszno w 2018 roku został piłkarz orlików MKS-u Trzemeszno – Jakub Górny, który podczas głosowania uzyskał 456 punktów. Podczas balu nagrodzona została czołowa piątką, a więc oprócz zwycięzcy nagrodzeni zostali kolejno Fryderyk Antas (MKS Trzemeszno) - 434 punkty, Wiktoria Nowicka (SP 1 Trzemeszno/AKT Samuraj Gniezno/Trzemeszno) - 410 punktów, ubiegłoroczna zwyciężczyni plebiscytu Aleksandra Olejniczak (SP 2 Trzemeszno/Kijkowe Trzemeszno) - 405 punktów oraz Adrian Ziemba (MKS Trzemeszno) - 333 punkty. Cała piątka otrzymała pamiątkowe statuetki oraz bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Czołowa dziesiątka plebiscytu:

10.

Gabriel Dalewski

272

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się rozrywkowa część Balu Sportowca, a więc zabawa taneczna, która trwała do wczesnych godzin porannych. Organizatorem balu po raz kolejny był Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie.