Młodzicy: Puchar zostaje w Trzemesznie

W sobotę 20 lutego w kolejnym turnieju o puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego rywalizowali młodzicy z rocznika 2003 i młodsi. Na parkiecie rywalizowało 10 zespołów. Oprócz dwóch zespołów gospodarzy - MKS Trzemeszno zagrały także: Mieszko Gniezno, dwa zespoły Unii Swarzędz, 1922 Lechia Kostrzyn, Korona Zakrzewo, Unia Janikowo, Canarinhos Skórzewo, oraz Pogoń Mogilno.

Dość wyrównana walka trwała w grupie A, w której każda z drużyn przegrała przynajmniej jedno spotkanie. Ostatecznie z pierwszego miejsca awansował zespół ze Skórzewa, który w bezpośrednim meczu z drugim w tabeli trzemeszeńskim MKS-em okazał się lepszy wygrywając 2:1. W grupie B natomiast dość łatwo poradzili sobie zawodnicy 1922 Lechii Kostrzyn, którzy wygrali wszystkie spotkania, a drugi w tabeli był gnieźnieński Mieszko. Jak się później okazało do finału awansowały obie drużyny z grupy A, gdyż w pierwszym półfinale Canarinhos Skórzewo pokonał Mieszko Gniezno, a MKS Trzemeszno uporał się z zawodnikami z Kostrzyna. W meczu o brązowe medale dzięki rzutom karnym kostrzynianie pokonali gnieźnian, a w wielkim finale gospodarzom udało się zrewanżować za porażkę z rundy grupowej zespołowi ze Skórzewa pokonując ich 3:1.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju obecni byli burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński oraz v-ce prezes MKS Trzemeszno Edmund Łukomski. Obaj panowie wręczyli zawodnikom puchary, medale oraz nagrody. Wyłoniono także trzech najlepszych zawodników indywidualnie. Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Kozłowskiego z MKS Trzemeszno, królem strzelców z 9 bramkami na koncie został również zawodnik gospodarzy - Szymon Lubiński, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Piotr Krupa z gnieźnieńskiego Mieszka.

Ogromny wkład w organizację turnieju mieli rodzice zawodników MKS Trzemeszno, którzy m.in. przygotowali bufet. Za ich zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

Wyniki meczów MKS Trzemeszno:

MKS I - Unia Swarzędz 1:0 (bramka dla MKS: Szymon Lubiński);
MKS II - Mieszko Gniezno 2:5 (Nikodem Żywczewski, Mateusz Brauza);
MKS I - Korona Zakrzewo 5:2 (Szymon Lubiński 4, Wojciech Szymański);
MKS II - 1922 Lechia Kostrzyn 0:7;
Canarinhos Skórzewo - MKS I 2:1 (Szymon Lubiński);
Unia II Swarzędz - MKS II 0:5 (Mateusz Brauza 3, Kacper Osikowski, Nikodem Żywczewski);
Pogoń Mogilno - MKS I 0:3 (Bartosz Jagła 2, samobójcza);
Unia Janikowo - MKS II 2:3 (Mateusz Brauza, Maksymilian Welzandt, Nikodem Żywczewski);
Półfinał (5-8): MKS II - Pogoń Mogilno 0:1;
Półfinał (1-4): 1922 Lechia Kostrzyn - MKS I 0:2 (Szymon Lubiński 2);
Mecz o 7 miejsce: Unia Janikowo - MKS II 4:0;
Finał: Canarinhos Skórzewo - MKS I 1:3 (Maciej Siwa, Bartosz Jagła, Szymon Lubiński);

Wszystkie wyniki znajdują się w zakładce turnieju, a zdjęcia z turnieju w galerii na naszej stronie.

Końcowa kolejność turnieju:

1. MKS I Trzemeszno
2. Canarinhos Skórzewo
3. 1922 Lechia Kostrzyn
4. MKS Mieszko Gniezno
5. Pogoń Mogilno
6. Unia I Swarzędz
7. Unia Janikowo
8. MKS II Trzemeszno
9. Korona Zakrzewo
10. Unia II Swarzędz

Składy MKS Trzemeszno:

MKS I: Tomasz Kozłowski, Antoni Mikuła, Maciej Siwa, Szymon Lubiński, Wojciech Szymański, Bartosz Jagła, Norbert Odebralski;

MKS II: Jakub Bednarek, Nikodem Żywczewski, Sebastian Baran, Mateusz Brauza, Maksymilian Welzandt, Michał Dybała, Kacper Piertraszewski, Kacper Osikowski; trener: Grzegorz Witkowski;