Młodzicy zwyciężyli w Wapnie

W niedzielę 6 grudnia młodzicy MKS Trzemeszno udali się na turniej halowy do Wapna. Jak się później okazało był to udany dzień dla naszego zespołu.

W rundzie grupowej MKS rywalizował z zespołami Nielby Wągrowiec 2003, Polonii Jastrowie, Sokoła Szamocin oraz Orła Kcynia. Poza pierwszym meczem z Nielbą, w którym padł bezbramkowy remis wszystkie spotkania rozstrzygnęły się gładko na korzyść trzemesznian. Dopiero w półfinale nasi zawodnicy musieli mocno się napracować i gonić wynik, gdyż to właśnie rywale - Nielba Wągrowiec 2004 wyszli na prowadzenie. Na szczęście zespół Grzegorza Witkowskiego zdołał wyrównać i o awansie do finału decydowały rzuty karne. W nich zdecydowanie lepszy był MKS, który wykorzystał wszystkie. Rzuty karne decydowały także o końcowym triumfie w finale. Tym razem to jednak trzemesznianie wyszli jako pierwsi na prowadzenie ale zespół Football Academy Piła zdołał doprowadzić do remisu. Po raz kolejny jednak chłopcy z Trzemeszna nie mylili się w serii rzutów karnych, a dodatkowo dobrze dysponowany bramkarz - Tomasz Kozłowski swoimi obronami pomógł w końcowym zwycięstwie.

Oprócz zespołowego zwycięstwa nasi zawodnicy otrzymali dwa wyróżnienia indywidualne. Maciej Siwa został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Bartosz Jagła z czterema bramkami na koncie został królem strzelców.

Wyniki naszej drużyny:

MKS - Nielba Wągrowiec 2003 0:0;
MKS - Polonia Jastrowie 2:0 (bramki dla MKS: Maksymilian Welzandt, Bartosz Jagła);
MKS - Sokół Szamocin 3:0 (Bartosz Jagła 2, Maciej Siwa);
MKS - Orzeł Kcynia 5:1 (Szymon Lubiński 3, Maciej Siwa 2);

Półfinał: MKS - Nielba Wągrowiec 2004 1:1 (Maciej Siwa) - karne: 3:1;
Finał: MKS - Football Academy Piła 1:1 (Bartosz Jagła) - karne 2:1;

Skład MKS Trzemeszno:
Tomasz Kozłowski, Bartosz Jagła, Maciej Siwa, Szymon Lubiński, Błażej Pers, Norbert Odebralski, Maksymilian Welzandt, Nikodem Żywczewski, Wojciech Szymański, Jakub Bednarek, trener: Grzegorz Witkowski;

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Trzemeszno