Orliki z brązowymi medalami w Chorzowie

Zawodnicy orlików z rocznika 2010 udali się na Klubowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej rocznika 2010, na które zostali zaproszeni przez organizatorów, a które w tym roku odbyły się na płycie głównej Stadionu Śląskiego w Chorzowie . Świetnie zorganizowana impreza, w tzw. "Kotle Czarownic" przyciągnęła do Chorzowa najlepszych 56 akademii w tym właśnie roczniku.

Od samego początku młodzi zawodnicy z Trzemeszna pokazywali naprawdę piękną, agresywną grę na całej szerokości boiska.

Trafiliśmy do grupy E, gdzie w pierwszym spotkaniu pokonaliśmy MKS Lew Lębork 3:0. Kolejne dość otwarte spotkanie z SAP Słubice które naprawdę można było wygrać, jednak ostatecznie przegraliśmy 3:4.

Trzeci ostatni mecz w fazie grupowej w takiej sytuacji musieliśmy wygrać (po dwóch pierwszych kolejkach wszystkie cztery drużyny w grupie miały po 3 punkty). Graliśmy z Piastem Gliwice. Ciężka praca i dyscyplina przyniosła zamierzony cel i wygraną 3:1.

Awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie do fazy pucharowej (turniej rozgrywany na wzór mistrzostw świata) gdzie czekała na nas Miedź Legnica. Rozegraliśmy jednak kolejne dobre spotkanie i osiągnęliśmy zwycięstwo 2:1.

W 1/8 finału przyszło nam się zmierzyć z drużyną Pogoń Zduńska Wola. Spotkanie również wygrane tym razem 4:1, a w ćwierćfinale młodzi zawodnicy MKS-u trafili na AP Malbork. Chłopcy już na luzie podchodzili do kolejnych spotkań lecz z wielką wolą walki i osiągnięcia historycznego wyniku. Tak też zrobili i pokonali rywali z Malborka 3:1 w wyniku czego zameldowali się w półfinale, gdzie czekała na nich już krakowska Wisła. Bardzo otwarte spotkanie, które jednak przegrywamy 1:3 i musieliśmy zadowolić się "Małym Finałem".

W meczu o trzecie miejsce trafiliśmy na zespół Stadion Śląski Chorzów który pokonaliśmy 3:1 i tym samym zapewniliśmy sobie brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski w roczniku 2010.

W zawodach najlepsza okazała się Wisła Kraków która po rzutach karnych wygrała z Rekordem Bielsko-Biała (w regulaminowym czasie padł remis 2:2).

MKS TRZEMESZNO W SKŁADZIE :

Jan Wasiłowski, Patryk Oleksy, Gabriel Michalak, Jakub Górny, Igor Średziński, Filip Kosz, Gabriel Dalewski , Jan Pawliński

Trenerami zespołu byli Jacek Siwa oraz Bartosz Górny

Jako kierownik drużyny chciałbym podziękować wszystkim rodzicom którzy udali się wraz z dziećmi w tak daleką podróż i którzy kibicując stworzyli niesamowitą atmosferę, która na pewno pomogła w osiągnięciu tak znaczącego wyniku.

Michał Wasiłowski