Sukces sportowy i organizacyjny

Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się turniej halowy Orlików organizowany przez MKS Trzemeszno. Wystąpiło w nim 10 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. W dalszej fazie rozgrywki toczyły się o konkretne miejsca systemem pucharowym. Turniej halowy rozgrywany był, jak co roku, o Puchar Burmistrza Trzemeszna, pana Krzysztofa Derezińskiego. Zespół gospodarzy, MKS Trzemeszno, wystawił do boju dwie drużyny, które grały z pasją i polotem na miarę swoich umiejętności. Dodatkowym bodźcem dla ich gry była akcja dla ich kolegi z drużyny, Adriana Fabianka, który ucierpiał w wypadku komunikacyjnym. Turniej odbył się więc pod hasłem "Gramy dla Fabstera". Zawodnicy gospodarzy wystąpili w specjalnie zaprojektowanych na tę okazję koszulkach przez pana Bartłomieja Barana, jednego z rodziców zawodnika. Podczas turnieju rodzice prowadzili tzw. bufet kawowy. Całkowity dochód ze sprzedaży wypieków i słodkości został przekazany na ręce rodziców Adriana. Warto nadmienić, że w akcję również mocno włączyły się drużyny przyjezdne wraz z trenerami i rodzicami.

Same sportowe zmagania stały na równym i wysokim poziomie. Mimo, że spotkania rozgrywane były na duże bramki 2x5m, to goli w poszczególnych spotkaniach nie było aż tak wiele. Piękne widowisko sportowe dla oka kibica zwieńczyły szczególnie mecze o miejsca na podium. W spotkaniu o 3 miejsce MKS I Trzemeszno długo bezbramkowo remisował z Wełnianką Kiszkowo, aby w samej końcówce spotkania wygrać 2-0. Finał był jeszcze bardziej emocjonujący. Drużyna UKS/BOSiR Barcin na początku spotkania strzeliła dwie bramki i długo prowadziła, ale zdecydowanie najsilniejsza ekipa Mieszko Gniezno grała konsekwentniej i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 4-3.

W trakcie zmagań sportowych oprawę muzyczną prowadził DJ Ciapek (Marek Adamski). Nad zdrowiem zawodników czuwała pani Katarzyna Pińska, a wszystko fotografował pan Rafał Hapoński. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie, Jacek Siwa i Grzegorz Witkowski. Odbyła się także niespodzianka dla najstarszych fanek zespołów. Z okazji Dnia Babci został zorganizowany turniej strzelecki o miano Babcia Superstrzelec, w którym wzięły udział babcie zawodników. Podczas zakończenia podziękowano państwu Danucie i Jackowi Bisikiewicz, za pomoc finansowa włożoną w organizację turnieju. Nagrody wręczał główny sponsor, Burmistrz Trzemeszna, pan Krzysztof Dereziński wraz z prezesem MKS Trzemeszno, panem Sławomirem Kupsiem. Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Mieszko Gniezno

2. UKS/BOSiR Barcin

3. MKS I Trzemeszno

4. Wełnianka Kiszkowo

5. Piast Łubowo

6. Unia Janikowo

7. Czarni Czerniejewo

8. Stella Luboń

9. MKS II Trzemeszno

10. AF '92 Witkowo

Składy drużyn MKS: