zamknij reklamę

Trenerzy MKS z dyplomem UEFA B

Trenerzy MKS z dyplomem UEFA B

Trenerzy MKS Trzemeszno – Bartosz Górny, Sławomir Kupś, Jacek Siwa i Grzegorz Witkowski – od listopada uczestniczyli w kursie trenerskim UEFA B organizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. W tym czasie odbyło się wiele zajęć teoretycznych oraz praktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów edukatorów Szkoły Trenerów przy Polskim Związku Piłki Nożnej. Wśród nich byli między innymi Dariusz Pasieka (były trener Arki Gdynia i asystent Adama Nawałki w trakcie Euro 2016), dr Marcin Andrzejewski (fizjolog m.in. Lecha Poznań i Śląska Wrocław) oraz Piotr Gruszka (aktualny trener lidera I ligi – Chojniczanki Chojnice), a także trenerzy związkowi K-PZPN. W ramach kursu nasi trenerzy odbyli także staże trenerskie. Trenerzy Górny, Kupś i Siwa przebywali na stażu w Pogoni Mogilno u trenerów Roberta Łuczaka i Karola Kaźmierczaka, a trener Witkowski w Mieszku Gniezno u trenera Czesława Jakołcewicza.

Na zakończenie odbyły się egzaminy praktyczne i teoretyczne, które wszyscy nasi szkoleniowcy zaliczyli pozytywnie i oficjalnie posiadają dyplom oraz licencję trenerów UEFA B. Warto dodać, że w komisji egzaminacyjnej był m.in. były piłkarz, a później selekcjoner reprezentacji Polski – Paweł Janas.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości