Autor:

Administratorzy

Utworzono:

05.06.2017

UKS Chrobry Poznań podejmował 4. zespół tabeli 1922 Lechię Kostrzyn. Spodziewać się można było wyrównanego spotkania. Obie drużyny uważnie grając w obronie, skupiały się na odbiorze piłki w środku pola i nie dopuszczały napastników do swoich pól bramkowych. Raz udałby się napastnikowi gospodarzy wyjść sam na sam z bramkarzem, lecz niezgodnie z przepisami zatrzymał go obrońca gości. Sędzia podyktował rzut wolny a zawodnik z numerem 17został ukarany 2 min. pauzom w grze. Źle wykonany rzut wolny nie przyniósł zmiany wyniku spotkania. Biorąc pod uwagę sposób gry obu drużyn w pierwszej połowie nie było wiele sytuacji, z których mogłyby wpaść bramki. Gra w drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, walka toczyła się w środku pola. Jednak gospodarze zaczęli coraz częściej przechodzić do gry z kontry. Podczas jednego z takich kontrataków lewą stroną boiska zostaje fulowany zawodnik Chrobrego, sędzie dyktuje rzut wolny z boku pola karnego gości. Wykonawcą został pomocnik Kacper MICHALCZAK, który pięknym strzałem w boczną siatkę umieszcza futbolówkę w bramce. Gospodarzę obieli prowadzenie 1:0. Goście jeszcze mocniej zaczęli atakować zespół Chrobrego, jednak ciągle zmobilizowana obrona skutecznie rozbijała ataki Lechii. Po przejęciu piłki przez obronę gospodarzy, jak najszybciej uruchomiano napastnika, który dysponując szybkością "strusia pędziwiatra" w mgnieniu oka znajdowała się w polu karnym gości. W trakcie kolejnej próby takiego kontrataku, Adam ZIEMSKI po minięciu trzech lub czterech zawodników Lechii znalazł się sam na sam z bramkarzem i spokojnym celnym strzałem umieścił piłkę w bramce, tym samym podwyższając wynik na 2:0. Po stracie drugiej bramki przez gości na boisku zawrzało. Totalna wojna w środku boiska, nie zawsze była czysta i sędzia musiał poprzez 2 minutowe kary uspokoić temperamenty zawodników. Czas spotkanie nieubłaganie się kończył, lecz goście grali do końca. Podczas jednej ze swoich akcji ofensywnych przy wychodzeniu Aleksander LYKSETET strzałem z daleka lobuje źle ustawionego bramkarza gospodarzy i strzela gola na 2:1. Tuż przed końcem spotkania pomocnik gospodarzy tuż prze polem karnym fauluje zawodnika Lechii. Dobrze sędziujący to spotkanie arbiter podyktował rzut wolny. Wykonawca znów Aleksander LYKSETET strzałem pod poprzeczkę po raz drugi pokonuje bramkarza Chrobrego doprowadzając w ten sposób do remisu 2:2. Takim wynikiem zakończyło się to pełne emocji i pięknego futbolu spotkanie.