Autor:

Administratorzy

Utworzono:

20.06.2017

Mecz ostatniej 22 kolejki ligowej sezonu 2016/2017 miał być dla gospodarzy prostym i łatwym spotkaniem, jednak goście od samego początku postawili na ofensywę. Ciągła ofensywa i gra z kontry Przemysława, błędy w odbiorze, podaniach i kryciu defensywy Chrobrego już w 14 minucie wykorzystał napastnik gości Oskar MULTANIAK strzelając pierwszego gola. Chrobry nie oddając pola i ciągle atakując wyrównał Arsen KAPUSTYNSKYI w 20 minucie. Zaraz po wznowieniu gry przez gości przejął w środku pola piłkę pomocnik Chrobrego Kacper SZYMAŃSKI i celnym podaniem podał ją do lewego skrzydłowego Piotra SIKORY, który celnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce, podwyższając wynik na 2:1. Po powtórnym kolejnym wznowieniu gry Przemysław długim i celnym podaniem próbował uruchomić swojego bardzo szybkiego napastnika, jednak podanie przejął stoper gospodarzy, który poprzez niecelne podanie przez środek własnego pola karnego, doprowadził do przejęcia piłki przez Oskara MULTANIAKA, ten natychmiast umieścił ją w bramce gospodarzy, doprowadzający tym samym do wyrównania 2:2. Do końca I  połowy wynik nie uległ zmianie.
Obraz II połowy meczy wyglądał podobnie gospodarze grając piłką mozolnie konstruowali swoje akcje ofensywne, a goście skrupulatnie wykorzystywali błędy i długim podaniem uruchamiali swoich napastników. W 49 minucie po identyczny błędzie stopera gospodarzy, Filip JUSKOWIAK po raz trzeci trafia do bramki podwyższając wynik na 2:3. Chrobry, mający optyczną przewagę ciągle atakował i w 60 minucie przy asyście Kacpra SZYMAŃSKIEGO, Arsen KAPUSTYNSKYI ponownie wyrównuje wynik na 3:3. Przemysław Poznań nie odpuszczał i już po upływie czterech minut od wyrównanie, po kolejnym błędzie stopera gospodarzy, Filip JUSKOWIAK po raz drugi trafia do bramki podwyższając wynik spotkania na 3:4.  Po upływie kolejnych trzech minut spotkania, nie pokryty Kamil ZJEŻDŻAŁKA, ponowie trafia do bramki Chrobrego Poznań i mamy już 3:5. Kropkę nad "i" po raz trzeci w tym spotkaniu postawił Filip JUSKOWIAK ustanawiając wynik na 3:6 dla Przemysława Poznań.
W tym kończącym rozgrywki spotkaniu dało się zauważyć niepełne zaangażowanie i słabą dyspozycję dnia niektórych zawodników Chrobrego Poznań, co przy ambitnie grającym Przemysławie Poznań musiało zakończyć się przegraną. Miejmy nadzieję, że w następnym sezonie nie będzie takich meczy w wykonaniu UKS Chrobry Poznań