Orlicy wygrywają turniej w Gnieźnie

Na zaproszenie Szkoły Futbolu z Gniezna orliki MKS Trzemeszno udali się na turniej rocznika 2005 i młodsi Gniezno CUP 2015, który był rozgrywany na orliku przy ul. Strumykowej.

W turnieju wzięły udział zespoły: gospodarze - Szkoła Futbolu Gniezno oraz "Piast" Łubowo, "Sparta" I Oborniki, "Sparta" II Oborniki, "Mieszko" I Gniezno, "Mieszko" II Gniezno i nasza drużyna MKS Trzemeszno. Rywalizowano systemem "każdy z każdym", a następnie wygrany awansował bezpośrednio do finału. Pozostałe drużyny natomiast walczyły po kolei ze sobą o awans do finału zaczynając od najniżej sklasyfikowanych, tj. drużyna, która zajęła 7 miejsce grała z drużyną z 6 miejsca, wygrywający grał z kolei z drużyną z 5 miejsca, następnie wygrywający grał z drużyną z 4 miejsca i tak dalej.

Nasi chłopcy przez pierwszą fazę turnieju przeszli jak burza wygrywając wszystkie mecze i bezpośrednio awansując do finału turnieju. Tam długo oczekiwali na swojego rywala do meczu o I miejsce w całym turnieju, którym okazał się zespół "Sparty" I Oborniki. Również i w meczu finałowym nasi orlicy nie zaznali goryczy porażki pokonując rywali 2:0 po bramkach Patryka Bombla i Gracjana Gawrońskiego i w nagrodę otrzymali okazały puchar. Drugie miejsce w turnieju zajęła "Sparta" I Oborniki, a trzecie Szkoła Futbolu Gniezno.

Ponadto Gracjan Gawroński został królem strzelców turnieju z 14 bramkami.

Poniżej wyniki MKS w fazie grupowej:

ze "Spartą" I Oborniki - 3:1, "Spartą" II Oborniki - 4:0, "Mieszkiem" II Gniezno - 5:1, "Mieszkiem" I Gniezno - 9:1, Szkołą Futbolu Gniezno - 2:1 i z "Piastem" Łubowo - 5:0.

Skład orlików MKS Trzemeszno: Kacper Witkowski (br), Patryk Bombel (strzelił 8 bramek), Damian Gajos (5 bramek), Gracjan Gawroński (14 bramek), Mateusz Brzewiński, Kacper Guzik (2 bramki), Sebastian GraczykDominik Łukomski, Jakub Zawada i Mateusz Linetty.

Z uwagi na inne obowiązki trenera Jacka Siwy, drużynę podczas turnieju prowadzili wspólnie rodzice zawodników, którym należą się słowa pochwały i podziękowania za osiągnięty wynik. Należy pochwalić za grę cały zespół ale wg będących na turnieju rodziców na szczególne wyróżnienie zasłużył Mateusz Linetty. Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy nowy sezon 2015/2016 i w pierwszym meczu przyjdzie nam się zmierzyć u siebie z "Mieszkiem" Gniezno. Oby wyniki były takie jak na turnieju.