Pierwszy sukces żaków

16 stycznia 2016 będzie dla drużyny żaków MKS Trzemeszno z rocznika 2007 ważną datą w ich piłkarskim życiorysie. Po raz pierwszy stanęli bowiem na podium w turnieju halowym. Zajęli 3 miejsce w turnieju Dąb Cup zorganizowanym przez Dąb Potulice w sali w Nakle.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Nasi zawodnicy przebrnęli przez tę fazę jak tornado wygrywając po 6-0 z Czarnymi Nakło i Dębem Potulice oraz 1-0 ze Skrą Paterek. Zostali też rozbici aż 5-0 przez Gwiazdę I Bydgoszcz, lecz z drugiego miejsca pewnie awansowali do półfinału. Cała 10 grała piękny dla oka i skuteczny futbol zdobywając w całym turnieju najwięcej bramek – 14. W półfinale spotkali się ze zwycięzcą grupy B, FA Grudziądz. Pierwsze 8 minut gry to wyraźna dominacja zawodników MKS. Rywale bronili się bardzo dobrze i szczęśliwie rzadko opuszczając własną połowę boiska. Punktem zwrotnym okazał się minimalnie przeniesiony nad poprzeczką strzał Jakuba Filipiaka w 8 minucie spotkania. Już pochwali zespół z Grudziądza wyprowadził kontrę, po której jeden z napastników został sfaulowany 10 metrów przed bramką dobrze spisującego się Szymona Pietrasa. Mocne uderzenie z rzutu wolnego w okienko bramki podcięło skrzydła MKS-owi. Już po chwili niemal po bliźniaczym faulu ponownie zawodnik z rzutu wolnego strzelił i podwyższył na 2-0. MKS rzucił się do walki, lecz akcje nie znalazły zakończenia w siatce Grudziądza. W ostatniej sekundzie nadziali się na kontrę, w której zawodnik sam na sam z Naszym bramkarzem ustalił wynik półfinału na 0-3. W drugim półfinale Feniks Mrocza pokonał minimalnie 1-0 Gwiazdę I Bydgoszcz. W spotkaniu o 3 miejsce zespół Bartosza Górnego ponownie zmierzył się z Gwiazdą I Bydgoszcz, z którą w grupie poniósł klęskę aż 5-0. Zmotywowani i głodni sukcesu młodzi zawodnicy MKS wyszli na spotkanie w zgoła odmiennych nastrojach niż podczas meczu grupowego. Natomiast zawodnicy z Bydgoszczy, pewni siebie liczyli na łatwa powtórkę. Koncertowo zagrał MKS, Mateusz Dziel wykluczył z gry najlepszego napastnika turnieju, Jakub Filipiak świetnie rozdawał piłki, a napastnicy co chwilę zagrażali bramce przeciwników. Mecz mógł się rozstrzygnąć w podstawowym wymiarze czasu. Bramkę na 1-0 strzelił Filipiak, lecz minimalnie chybiali Filip Baran i Dominik Radomski, a strzał Kamila Łukomskiego wybronił bramkarz. Niestety szczęśliwe trafienie na 1-1 zaliczyła Gwiazda Bydgoszcz i wszystko miało wyjaśnić się w serii rzutów karnych. Pierwszy wykorzystał strzał Filipiak, który huknął jak z armaty ponad głową bramkarza. Po nim piękną obroną popisał się Pietras, który wyczuł intencję strzelca i odbił piłkę. Następnie do piłki podszedł Łukomski, lecz jego strzał został wybroniony. Drugi zawodnik Gwiazdy mocno jednak skiksował posyłając piłkę 3 metry obok słupka. Ostatnim strzelającym okazał się Dominik Radomski, który pewnie zdobył bramkę i zakończył mecz o 3 miejsce, w którym po karnych zespół MKS raz pierwszy stanął na podium w turnieju halowym.

Skład MKS-u: Szymon Pietras, Mateusz Dziel, Jakub Filipiak, Aleksander Babyn, Adrian Fabianek, Filip Baran, Dominik Walczak, Dominik Radomski, Kamil Łukomski, Adrian Ziemba.

Wyniki MKS:

MKS – Czarni Nakło 6-0 ( Baran 2, Łukomski, Filipiak, Radomski, Fabianek)

MKS – Skra Paterek 1-0 (Radomski)

MKS – Gwiazda I Bydgoszcz 0-5

MKS – Dąb Potulice 6-0 ( Baran 2, Filipiak, Babyn, Fabianek, Radomski)

Punkty

Gwiazda I Bydgoszcz

MKS Trzemeszno

Dąb Potulice

Skra Paterek

Czarni Nakło

Punkty