Rywalizowali tenisiści

Sekcja tenisa ziemnego przy MKS-ie Trzemeszno, prowadzona przez Edmunda Łukomskiego przeprowadziła wewnętrzną rywalizację w grupach tenisowych celem wyłonienie najlepszych graczy.

W pierwszej grupie grano mecze ,,każdy z każdym", oddzielnie dziewczęta i chłopcy. W większości są to dzieci uprawiające grę w tenisa od 2-3 lat. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Wiele pojedynków stało na dobrym poziomie w których zaobserwować można było finezyjne zagrania poparte piękną techniką zagrań.

Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary wręczane i ufundowane przez prezesa MKS-u p. Sławomira Kupsia. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali świąteczne paczki ze słodyczami.

W drugiej grupie dzieci, które rozpoczęły naukę gry w tenisa od września 2015 roku rywalizowano w sprawnościowych grach i zabawach tenisowych. Wykazać się trzeba było w nich dobrą sprawnością specjalną oraz wszechstronnością ruchową. Każda konkurencja przeliczana była na punkty, te z kolei określały zajęte miejsce w zawodach.

Zwycięzcy otrzymywali skromne upominki wraz ze świąteczną paczką. Oto wyniki

Grupa zaawansowana:

Dziewczęta:

I m. Julia Falkowska, II m. Oktawia Giza, III m. Zofia Mikuła, IV m. Blanka Chojnacka, V m. Natalia Gaca, VI m. Daria Kłysz, VII m. Julia Wawrzecka, VIII m. Marcelina Ciesielska, IX Wiktoria Radacz

Chłopcy:

I m. Kacper Kiedrowski, II m. Bartosz Pochylski, III m.Eryk Chojnacki, IV m.Bartosz Filipek, V m. Adam Gołębiowski, VI m. Leon Ciesielski, VII m. Olaf Siwa

Wyniki w grupie początkującej:

1.Mateusz Linette 77pkt

2. Julia Wawrzecka 63 pkt

3. Wiktoria Kostka 58pkt

4. Filip Błaczkowski 51 pkt

5. Antoni Luksteadt 48 pkt