Turniej z okazji otwarcia boiska

W sobotę 18 maja na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy hali OSiR w Trzemesznie odbył się turniej żaków (rocznik 2011 i młodsi) o Puchar Burmistrza Trzemeszna. Turniej ten był jednym z elementów sportowych zmagań jakie odbywały się tego dnia przy hali OSiR. Oprócz turnieju piłkarskiego odbywały się również m.in. turnieje tenisa ziemnego, szachów, pokazy karate tradycyjnego, a także odbył się festyn, na którym wystąpiły zespoły muzyczne. Głównym elementem tego dnia było jednak oficjalne otwarcie boiska, na którym odbywał się turniej, a które funkcjonuje od stycznia tego roku. Otwarcia boiska dokonali oficjele, na czele z burmistrzem Krzysztofem Derezińskim, posłem Krzysztofem Ostrowskim i dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie Mariuszem Kowalczykiem.

Wracając jednak do samego turnieju to przysporzył on bardzo licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji. Wzięło w nim udział 12 drużyn: Skrzaty Janowiec Wielkopolski, Pogoń Mogilno, Vitcovia Witkowo, Mały Piłkarz Inowrocław, Hat-Trick Damasławek, Witkowo ASD, Chrobry Gniezno, Piast Łubowo oraz MKS Trzemeszno, który podzielony był na cztery zespoły.

W rundzie grupowej zespoły walczyły o jak najlepszą pozycję wyjściową do półfinałów, które odbyły się zaraz potem w podziale na rywalizacje o miejsca 1-4, 5-8 i 9-12. Ostatecznie w finale spotkały się drużyny Piasta Łubowo oraz pierwszy zespół gospodarzy – MKS Trzemeszno. Goście z Łubowa nie pozostawili jednak złudzeń i wyraźnie wygrali 3:0 okazując się najlepszą drużyną turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast gracze Skrzatów Janowiec Wielkopolski, którzy w meczu o 3 miejsce pokonali 3:2 Hat-Trick Damasławek.

Wybrano również najlepszych zawodników indywidualnie. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Skóra z Hat-Tricka Damasławek, królem strzelców Jędrzej Oracz ze Skrzatów Janowiec Wielkopolski, a najlepszym zawodnikiem wybrano Tymoteusza Pawełczaka z MKS Trzemeszno.

Poniżej wyniki turnieju:

Półfinał 2
(1-4)

1 gr.B -2 gr.A

Piast Łubowo – Skrzaty Janowiec Wlkp.

Półfinał 3

o V miejsce

Pogoń Mogilno – Vitcovia Witkowo

o III miejsce

Hat-Trick Damasławek – Skrzaty Janowiec Wlkp.

FINAŁ

MKS I Trzemeszno – Piast Łubowo

Składy drużyn MKS Trzemeszno:

MKS I: Maciej Szafrański, Oliwier Bierła, Jakub Chwiałkowski, Oskar Dziel, Filip Filipiak, Marcin Filipiak, Adam Łukomski, Tymoteusz Pawełczak

MKS II: Tymon Marszał, Mateusz Bauza, Marcel Graczyk, Antoni Kuligowski, Jan Podedworny, Jakub Walczak, Oskar Zabawa

MKS III: Jeremiasz Antkowiak, Jakub Baranowski, Nikodem Galus, Nikodem Kowalczyk, Michał Kuśnierz, Oleg Łabęcki, Adam Marchlewicz, Bartosz Marciniak, Jakub Michalak, Jakub Olszewski

MKS IV: Kamil Lange, Łukasz Lukstaedt, Wojciech Mroczkowski, Wojciech Przybylski, Jakub Skubiszak, Oliwier Terliński, Borys Zawodny, Eryk Jankowski

Trener: Sławomir Kupś

fot. palukimogilno.pl