Żaki w Mikołajkowym Turnieju w Janikowie

5 grudnia żaki MKS Trzemeszno udały się do Janikowa, aby uczestniczyć w III Turnieju Żaków. Turniej rozpoczął się z wielką pompą od prezentacji w stylu finału Champions League, kiedy w blasku fleszy wszystkie zespoły zostały przedstawiane wychodząc kolejno na parkiet. Był to połączony turniej dwóch roczników. Mecze zespołów z rocznika 2007 były przeplatane meczami dzieci 2008. Gospodarze turnieju, klub Unia Janikowo została wsparta przez grupę ponad 20 dużych sponsorów, zaangażowała się również większość rodziców. Oprócz otwarcia po trybunach krążył również Święty Mikołaj rozdając wszystkim słodycze, każdy zespół wziął udział w sesji fotograficznej. Patronat medialny objęło radio ZET GOLD oraz miejscowa telewizja JANSAT, dla której nasza drużyna udzieliła również wywiadu. Ponadto dla rodziców otwarty był darmowy bufet, gdzie można było otrzymać kawę, herbatę oraz pyszne ciasta. Zawodnicy otrzymali smaczny obiad oraz napoje i pączki.

Pod względem sportowym turniej również stał na bardzo wysokim, lecz wyrównanym poziomie. Wzięło w nim udział 10 zespołów rocznika 2007 i 5 z rocznika 2008. Nasz zespół wystąpił w starszej kategorii, gdzie rywalizowały jeszcze: Unia Janikowo, Mały Piłkarz Inowrocław, Elana Toruń, Gopło Kruszwica, AP Komorniki, Chemik Bydgoszcz, Stella Luboń, Błękitni Inowrocław, Cuiavia Inowrocław. Po ciężkich zmaganiach grupowych drużynie MKS Trzemeszno udało się awansować z grupy do półfinałów. W fazie grupowej najpierw ulegli Małemu Piłkarzowi 0-1, następnie dwukrotnie bezbramkowo zremisowali z Unią i Gopłem będąc wyraźnie lepszymi na boisku. W decydującym spotkaniu o awansie z grupy zwyciężyli z potęgą toruńskiej piłki – Elaną aż 2-0 po bramkach Filipa Barana.

W półfinale MKS zmierzył się z AP Komorniki. Spotkanie było zacięte i wyrównane od pierwszej do ostatniej minuty. W 5 minucie gry świetną akcję rozegrał Baran i Łukomski i po strzale tego drugiego udało się wyjść na prowadzenie. Do ostatniej minuty finał był na wyciągnięcie ręki, lecz nastąpiło najgorsze. Po zbyt krótkim wykopnięciu bramkarza MKS, Szymona Kubasika, na środku boiska piłkę przyjął zawodnik rywala i od razu silnie pod poprzeczkę uderzył nad wysuniętym Szymonem. Czekały na zespoły rzuty karne, kiedy to na 27 sekund przed końcem meczu ponownie strzałem popisał się ten sam zawodnik z Komornik. Strzał rozpaczy zamienił się w strzał życia, gdyż piłka ugrzęzła w samym okienku bramki MKS-u. W meczu o 3 miejsce Nasi piłkarze zmierzyli się ponownie z Małym Piłkarzem Inowrocław, który swój półfinał przegrał w rzutach karnych z Chemikiem. Niestety młodzi zawodnicy z Trzemeszna ze łzami w oczach po półfinale nie potrafili powalczyć o brązowy medal i ulegli gładko 2-0 zajmując ostatecznie wysokie, 4 miejsce w całym turnieju.

Zakończenie zawodów również obfite było w upominki. Puchary, medale, gadżety dla zawodników oraz nagrody indywidualne ucieszyły najmłodszych adeptów piłki nożnej. Z każdego zespołu kapituła turnieju wybrała najlepszego zawodnika, który otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dres sportowy. W drużynie MKS Trzemeszno owe wyróżnienie otrzymał obrońca Jakub Pielichowski.

13 grudnia zespół Żaków udaje się do Witkowa na turniej organizowany przez Szkołę Futbolu Gniezno.

Skład MKS Trzemeszno w Janikowie: Szymon Kubasik, Mateusz Dziel, Jakub Pielichowski, Mikołaj Górny, Jakub Filipiak, Filip Baran, Kamil Łukomski, Adrian Ziemba, Dominik Radomski, Oskar Kolberg, Eryk Wilkowski.